Etap okręgowy XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

W dniu 16 kwietnia 2016 r. w Auli im. Stanisława Podkowy na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej odbył się etap okręgowy XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W województwie lubelskim do tego etapu zakwalifikowało się 82 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowali Izabela Bilska, Stanisław Dziurda, Celina Zdybel, którzy uzyskali ponad 80% prawidłowych odpowiedzi na etapie szkolnym. Izabela Bilska w etapie wojewódzkim uzyskała wynik powyżej 80 % co zakwalifikowało ją do części ustanej-finałowej. Pozostali nasi uczniowie uzyskali również wysokie wyniki co daje im możliwość ubiegania się o stypendium Starosty Kraśnickiego.

Etap okręgowy Olimpiady składał się z testu wiedzy z zakresu ochrony środowiska, przyrody i ekologii, który pisali wszyscy uczestnicy oraz z części ustnej przeznaczonej dla 12 uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. W skład komisji konkursowej stanowili profesorowie wydziałów przyrodniczych trzech lubelskich uczelni, przedstawiciele instytucji związanych z ochroną środowiska i przyrody oraz  pozarządowych organizacji ekologicznych. Olimpiadę Wiedzy Ekologicznej patronatem honorowym objął Pan Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego oraz prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko Rektor Politechniki Lubelskiej. Serdecznie gratulujemy.

Opublikowano: 18 kwietnia 2016 21:04