Żegnamy kolejny rocznik absolwetów

29 kwietnia 2016 absolwenci I LO im. T. Kościuszki zgromadzeni w sali gimnastycznej szkoły, usłyszeli wypowiedziane przez Dyrektora P. Miecznikowskiego, w imieniu wszystkich nauczycieli słowa:

„Dzisiejszy dzień to czas zbiorów tego, co razem sialiśmy i pielęgnowaliśmy i wiemy, że nie był to czas stracony. Wy zdobywaliście wiedzę, my was w tym wspieraliśmy podpowiadając, że sukces ma swoją cenę i że nie prowadzi do niego żadna droga na skróty. Wasz sukces i Wasze szczęście  mają źródło w Was. Nikt bowiem nie rodzi się wielkim, a staje się nim w drodze wyboru, treningu , nauki i pracy.”

Podsumowaliśmy trzy lata wysiłku w zdobywaniu wiedzy i umiejętności przez kolejny rocznik absolwentów.

W sali gimnastycznej szkoły po raz ostatni w tym gronie, zgromadzili się zaproszeni goście, nauczyciele i wychowawcy, absolwenci oraz ich rodzice.

Oficjalnym gościem był wicestarosta kraśnicki Pan Mariusz Socha, który odczytał okolicznościowy list skierowany do młodzieży przez starostę Pana Andrzeja Maja oraz życzył powodzenia na zbliżającej się nieuchronnie maturze. Tradycją stało się również przekazywanie przez przedstawicieli władz samorządowych powiatu (mamy nadzieję szczęśliwych) długopisów dla maturzystów, które według starej zasady powinny się połamać przy rozwiązywaniu zadań maturalnych.

Pani Anna Bartnik Przewodnicząca Rady Rodziców w emocjonalnych słowach i nieukrywanym wzruszeniu podziękowała za wysiłek nauczycielom i wychowawcom oraz życzyła wszystkim maturzystom powodzenia.

Dalsza część spotkania polegała na wręczaniu świadectw i nagród absolwentom osiągającym najlepsze wyniki w nauce, ale również wszystkim tym, którzy wyróżniali się w społeczności szkolnej. Absolwentom odbierającym świadectwa za najlepsze wyniki w nauce towarzyszyli ich rodzice, dla których przygotowano okolicznościowe podziękowania w imieniu szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia wyróżnieni absolwenci i ich rodzice składali swoje podpisy w Księdze Honorowej szkoły.

Tradycją szkoły jest przyznawanie honorowego tytułu „Absolwenta Roku”. W tym roku zaszczyt ten przypadł Jakubowi Grycie z klasy III C . Oprócz tego, że Jakub uzyskał średnią ocen 5.63 to jeszcze do tego zaznaczył się licznymi sukcesami w konkursach, w których oceniana była wiedza i umiejętności (biologiczno-chemiczne), ale co nie mniej ważne aktywnie uczestniczył w życiu artystycznym szkoły oraz pracował na rzecz potrzebujących w służbie wolontariatu.

Po Jakubie świadectwa z wyróżnieniem odebrali:

Izabela Targosińska, z klasy III C, średnia ocen – 5,57;

Anna Maj z klasy III C – średnia ocen 4,78;

Jolanta Hołody z klasy III B - średnia ocen 4,78;

Aleksandra Deleszek z klasy III B - średnia ocen 4,78;

Paulina Oszust z klasy III D - średnia ocen 4,78.

Na wyróżnienie zasłużyli również uczniowie, którzy nie uzyskali wprawdzie tak wysokich średnich ocen, ale w ciągu trzech lat nauki byli aktywni w różnych dziedzinach życia szkolnego.

Adrian Jaskowski, Marcin Spyra i Agata Szmit z klasy III B wzięli udział w etapie okręgowym IX Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH z matematyki”.

Uczeń klasy III C Rafał Boczek – uczestniczył w etapie wojewódzkiego Olimpiady Biochemicznej UMCS

Niezwykłych wrażeń artystycznych dostarczali nam wielokrotnie uczniowie zaangażowani w życie artystyczne szkoły. Wyróżnieni zostali:

Jakub Gryta, Stanisław Dziurda, Agata Sajecka, Izabelę Targosińska i Wioleta Kotwica z klasy III C oraz Izabela Łukasik z klasy III E.

Niezwykłego wyczynu dokonały dwie uczennice z klasy III C Magdalena Michałek i Izabela Targosińska, które wyróżniono za 100% frekwencję przez 3 lata nauki. (to znaczy, że od 1 września 2013 do 29 kwietnia 2016 nie opuściły ani jednej lekcji). Oprócz oczywistych względów zdrowotnych, gratulujemy sumienności w podejściu do obowiązków ucznia.

Opublikowano: 30 kwietnia 2016 08:44