Obchody rocznicy tragicznego września 1939

17 września 2016 liczna grupa nauczycieli i uczniów naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach związanych z rocznicą tragicznego września 1939. Uroczystości odbyły się w miejscowości Kolonia Pasieka.

Przy sprzyjającej pogodzie, szczególne i niezapomniane wrażenie na uczestnikach wywarło widowisko historyczno-patriotyczne "Tamten wrzesień" przygotowane z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Zgromadzeni mieli okazje zobaczyć na własne oczy  umundorowanie i uzbrojenie wojsk Rzeczypospolitej, Hitlerowskiej Rzeszy i Związku Radzieckiego. Rekonstruktorzy  stanęli na wysokości zadania. Odgłosy wystrzałów i wybuchów pocisków armatnich były bardzo realistyczne, a "żołnierze" zachowywali się w sposób profesjonalny.

Opublikowano: 18 września 2016 20:43