Nieprzebrana jest chwila wiersza

28 października 2016 r. nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Edwarda Stachury, który odbył się w Centrum Kultury w Annopolu, w ramach cyklu pt. "Śladami Edwarda Stachury".

Naszą szkołę reprezentowali Emilian Pluta (I b), Agnieszka Cichocka (I d), Luiza Grinberg, Artur Łatka, Gabriela Syroka, Patrycja Zgardzińska (I f) oraz Magdalena Blacha (II c). Uczniów klas I przygotowywała Pani Magdalena Frączek, natomiast uczennicę klasy II Pani Alicja Ostrowska.

Spotkanie było także doskonałą okazją, aby bliżej poznać autora recytowanych wierszy – Edwarda Stachurę. Pomiędzy deklamacjami mogliśmy usłyszeć wiele informacji na temat tego poety (głównie o jego związkach z Annopolem). Nie był to przeciętny, zwykły człowiek. Sam siebie nazywał włóczęgą, niespokojnym duchem i łagodnym buntownikiem. Jego poezja nie jest prosta, skłania do refleksji, nigdy nie mówi wprost.

Nasi reprezentanci wypadli znakomicie, zwłaszcza dzięki niezwykłej interpretacji, ale też umiejętności niebywałej improwizacji. Komisja wyróżniła następujące osoby: Emiliana Plutę, Agnieszkę Cichocką, Luizę Grinberg oraz Patrycję Zgardzińską.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oprac. Patrycja Zgradzińska, uczennica klasy 1 f.

Opublikowano: 08 listopada 2016 09:24

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 278

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół Nr 1 w Kraśniku

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  • Dzień Otwartych Drzwi 2018
Zaszyfrowany adres tej strony