Młodzież z klas matematyczno-fizycznych na pokazach fizycznych

Każdego roku we wrześniu Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują "Pokazy z Fizyki" dla uczniów szkół średnich, gimnazjów i szkół podstawowych. Ideą "Pokazów z Fizyki" jest popularyzacja tej nauki poprzez prezentację fascynujących młodzież eksperymentów fizycznych.

W czwartek 27 września 2018 r. o godz. 9.00 wybraliśmy się grupą 50 uczniów naszej szkoły na pokazy fizyczne do Lublina. Odbyły się one w dwóch aulach uczelni. Dotyczyły czterech tematów: "Fizyka latania", "Błękitna planeta", "Fizyka zabawek" i "Światło i oko". Podczas tych spotkań uczniowie mogą poznać prawa fizyki w sposób prosty i ciekawy, a momentami nawet śmieszny.

Po pokazach uczestniczyliśmy w projekcji polskiego filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”  inspirowany bestsellerem Arkadego Fiedlera w centrum handlowym Plaza.

Prezentowany film przybliżył historię polskich pilotów w pierwszym okresie działań bojowych. Okazał się dawką niezapomnianych wrażeń, wiernie oddając realia tamtych czasów.

Opiekunami wyjazdu byli: Katarzyna Chapska, Marta Czerw, Dariusz Ćwieka, Agnieszka Malińska.

Opublikowano: 15 października 2018 08:34

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 114

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół Nr 1 w Kraśniku

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  • Dzień Otwartych Drzwi 2018
Zaszyfrowany adres tej strony